קבלן רשום מס' 38555

תפרי התפשטות

מהם תפרי התפשטות ומדוע איטומם חשוב?

תפרי התפשטות הם חלקים מובנים בכל מבנה, החל מבתים פרטיים ועד כבישים ארוכים וגשרים ענקיים. מטרתם לאפשר תזוזה של המבנה תוך כדי מניעת נזקי רעידות, התפשטות וכיווץ של חומרים. בהקשר של בתים ובניינים, תפרי ההתפשטות נוצרים במכוון בקירות, גגות, רצפות ובמיוחד בנקודות החיבור בין מבנים סמוכים.

איטום נכון של תפרי ההתפשטות הוא צעד קריטי בתהליך הבנייה. ללא איטום מקצועי וחומרים איכותיים, תפרים אלו עלולים להוביל לחדירת מים, רטיבות, עובש ונזקי בנייה משמעותיים במרוצת הזמן. לכן חשוב להשתמש בשיטות איטום מתקדמות המיועדות במיוחד לטיפול בתפרים מסוג זה.

כל תפר התפשטות שונה ודורש טיפול ספציפי. אנשי מקצוע מתחום האיטום מצוידים בידע וניסיון לבחון כל מקרה לגופו ולהמליץ על פתרון האיטום המושלם. התייעצות עם יועץ איטום מקצועי היא הצעד הראשון לאיטום ארוך טווח ומניעת נזקים משמעותיים לנכס.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איטום תפרי התפשטות:

איטום תפרי ההתפשטות הוא שלב הכרחי בתהליך הבנייה. תפרים אלו מונעים היווצרות סדקים מסוכנים במבנה, אך ללא איטום מקצועי, הם עצמם עלולים להפוך לנקודת כשל ולגרום לנזקי מים, רטיבות ועובש חמורים.

לפני תחילת עבודות האיטום, חיוני לבצע ניקיון יסודי של השטח והתפר כדי להסיר כל שריד של טיח או לכלוך שעלולים להפריע לאחיזה הנאותה של חומרי האיטום. היעדר ניקיון מספק עלול לגרום לאובדן האטימה בהמשך.

אחד החומרים המקצועיים והאיכותיים ביותר לאיטום תפרי התפשטות הוא מסטיק פוליאוריטני גמיש. מסטיקים פוליאוריטניים מציעים עמידות גבוהה וגמישות לטווח ארוך, כך שהם יכולים להתאים את עצמם לתנועות המבנה ולמנוע סדקים חמורים. הם מתאימים לטיפול באיטום תפרי התפשטות בכל הגדלים והסוגים השונים.

רק שימוש בחומרי איטום מקצועיים ועמידים, בשילוב עם הכנת שטח מקצועית וניקיון יסודי, יבטיח איטום ארוך טווח של תפרי ההתפשטות ומניעת נזקי מים ורטיבות למבנה כולו.

איטום תפרי התפשטות בקירות חיצוניים:

תפרי ההתפשטות בקירות החיצוניים של בניינים נועדו לאפשר תנועה ותזוזה מבוקרת כתוצאה מכוחות סביבתיים כגון תזוזות קרקע, שינויי טמפרטורה קיצוניים והתכווצות/התפשטות של חומרי הבנייה. ללא תפרים אלו, עלולים להיווצר סדקים מסוכנים ונזקי מבנה משמעותיים.

איטום מקצועי של תפרי ההתפשטות הוא צעד קריטי למניעת חדירת מים, רטיבות ועובש פנימה למבנה דרך התפרים. התהליך כולל שלבים חשובים של ניקיון יסודי מלכלוך ושאריות בנייה בתפר, יישום שכבת פריימר ייעודית, והחדרה של חומרי איטום גמישים וחסיני UV כמו מסטיקים פוליאוריטניים מתוחכמים לתוך התפר.

לאחר מכן, מומלץ להוסיף שכבת הגנה נוספת מעל שכבת האיטום, כמו יריעות ביטומניות איכותיות המולחמות ביניהן, או פחי נחושת עמידים לאורך החיים המונחים מעל התפר.

עבודת איטום תפרי התפשטות בקירות חיצוניים מחייבת צוות עובדים מקצועי ומיומן שעבר הדרכה ייעודית בתחום. הצוות פועל באמצעות פיגומים, במות הרמה ניידות או טכניקות סנפלינג מתקדמות, הכל בהתאם להיקף ומיקום התפרים הספציפיים במבנה.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איטום תפרי התפשטות ברצפות:

בדומה לקירות חיצוניים, גם גגות מבטון מחייבות תפרי התפשטות על מנת לאפשר תנועה ולמנוע סדקים. חשוב לאטום תפרים אלו באופן מקצועי כדי למנוע חדירה של מים, לחות או רטיבות שעלולים לגרום נזקי רטיבות וריקבון לרצפה ולמבנה כולו.

טכניקות האיטום לתפרי רצפה דומות לאלו המיושמות בקירות – ניקיון יסודי, יישום פריימר, והחדרת מסטיקים גמישים כמו סיליקון או פוליאוריטן לתוך התפר. כיסוי עליון באמצעות פרופילי ברזל או אלומיניום יוסיף על אטימות ועמידות המערכת.

חומר איטום לתפרי התפשטות?

איטום נכון של תפרי התפשטות דורש שימוש בחומרי איטום גמישים וחסינים, המסוגלים לספוג תנועות של המבנה ללא להתקשח או להינתק. החומר המוביל לאיטום תפרים הוא מסטיקים פוליאוריטניים חדישים.

מסטיקי איטום פוליאוריטניים כמו Sikaflex הם בעלי גמישות גבוהה לאורך שנים, עמידים בפני קרינת UV ותנאי מזג אוויר קיצוניים, וחסינים כנגד התפשטות. הם מספקים איטום הרמטי ארוך טווח לתפרי התפשטות בקירות חיצוניים, גגות, רצפות, חניונים ועוד.

לצד מסטיקים, קיימים גם חומרי איטום מדבקים כמו יריעות ביטומניות או PVC המיועדות לכיסוי חיצוני של תפרים. כמו כן, ניתן לשלב פרופילים ופחי נחושת למניעת חדירת מים לתפרים.

בחירת חומר האיטום המתאים תלויה בסוג התפר, מיקומו, רוחבו, והיקף התזוזות הצפוי. ייעוץ מקצועי מחברת איטום מנוסה הוא המפתח לאיטום יעיל.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איטום תפרי התפשטות ברמה המקצועית והגבוהה ביותר!

כאשר מדובר באיטום, חברתנו  פייביש איטום בניה וגובה היא ללא ספק המובילה בתחום. אנו מחויבים לאיכות עבודה ללא פשרות, תוך שימוש בחומרי איטום מתקדמים ביותר ודגש על צוות עובדים מיומן ומנוסה.

הוא צעד קריטי למניעת חדירת רטיבות ונזקי מים עתידיים למבנה. לכן, איננו מתפשרים והדרישה שלנו היא לבצע את העבודה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

אל תסתפקו בפחות מהטוב ביותר כשמדובר באיטום תקין של תפרי ההתפשטות במבנה הפרטי או המסחרי שלכם. צרו איתנו קשר כבר היום לקבלת יעוץ והצעת מחיר לאיטום מושלם של כל תפרי ההתפשטות במבנה.

שאלות ותשובות לתפרי התפשטות:
איטום תפרי ההתפשטות חיוני למניעת חדירת מים, רטיבות ועובש למבנה דרך התפרים. התעלמות מתפרים פגומים עלולה לגרום לנזקי מבנה, ריקבון וירידת ערך הנכס.
החומר המוביל הוא מסטיקים פוליאוריטניים גמישים כמו Sikaflex. הם עמידים לאורך שנים וחסינים בפני UV ושינויי טמפרטורה. חשוב לשלב פריימרים וכיסויים מגנים לאטימה מלאה.
עבודת האיטום דורשת ניקיון וכנת שטח יסודית, יישום פריימר, והחדרת מסטיקים איכותיים לתוך התפר. רצוי שצוות מקצועי ומיומן יבצע זאת לפי נהלי עבודה בטיחותיים מחמירים.
מאיר פרידלס
מאיר פרידלס
2023-08-18
שוקי בחור ישר משכמו ומעלה, עושה עבודה נהדרת ומדוייקת תענוג לעבוד איתו.
עדן חלימי
עדן חלימי
2023-08-15
מעולהההה!!!! אני מרוצה מאוד מהעבודה, ממליצה ממש!
Kob
Kob
2023-07-31
היינו מרוצים מאד מההליך עם פייביש נתנו עבודה מכל הלב הקדימו לנו בלוח הזמנים את מסירת העבודה החיסרון היחיד שהם קצת עמוסים ויכלו להתחיל עבודה רק אחרי כשבוע וחצי..
רמי וולק
רמי וולק
2023-07-31
אלוף מדויק ואמין
avi lantzman
avi lantzman
2023-07-31
יהושע פתר את הבעיה בצורה יסודית ומחיר טוב ביחס להצעות שקיבלנו ישר, הוגן ומקצועי

לקבלת הצעת מחיר

או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם