קבלן רשום מס' 38555

תיקון הצנרת ללא הרס

מהי שיטת תיקון הצנרת ללא הרס?

תיקון צנרת ללא הרס הוא גישה חדשנית לתיקון בעיות בצנרת, שונה מהשיטות המסורתיות. בעבר, נדרשה לרוב שבירת רצפות והחלפה מלאה של הצינורות הפגומים. לעומת זאת, בשיטת התיקון ללא הרס ניתן להיכנס לצינור הפגום בקלות באמצעות סיב אופטי או רובוט זעיר, לאתר את מקור הנזילה ולאחר מכן לסגור את הפגם באמצעות שרוול תיקון מיוחד, טלאי, או פא'ץ  או התזה של חומר אפוקסי. כך ניתן לתקן את הבעיה מבפנים מבלי לגרום לנזק לסביבה או לשבירת רצפות וקירות ופגיעה באיטום הגג.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גורמי נזק עיקריים לצנרת ופתרונות איטום

בלאי טבעי של הצנרת

צנרת, בייחוד זו העשויה ממתכת, נתונה לבלאי טבעי כמו חלודה או הצטברות אבנית לאורך השנים. בלאי זה יכול להוביל לנזילות ואף לפיצוצים של הצנרת. במקרים רבים ניתן עדיין לתקן את הצנרת הפגומה, אך אם היא נמצאת בשלבי סוף חיים – עדיף להחליף אותה כליל. תיקון צנרת ללא הרס הוא פתרון איטום אידיאלי במצבים אלו.

גורמים חיצוניים – תזוזות קרקע, גופים זרים והתקנה לקויה

שינויים בקרקע, חדירת גופים זרים (ברגים למשל) או התקנה לא תקינה מלכתחילה – כל אלו עלולים לגרום לנזקים בצנרת. גם במקרים אלו, תיקון צנרת ללא הרס הוא פתרון איטום יעיל ומונע צורך בחפירות וחילוץ מלא של הצנרת.

חדירת שורשים לצנרת הביוב

שורשי עצים, חודרים בשמחה לצנרת ביוב בחיפוש אחר מים. הם מנצלים סדקים כדי להיכנס ולהשתלט על הצינור, גורמים לסתימות קשות שדורשות חיתוך השורשים. במקרים חמורים יותר, השורשים עלולים לסדוק או אף לשבור את הצנרת באופן שיחייב תיקון איטום או החלפה.

השיטה של תיקון צנרת ללא הרס מהווה פתרון יעיל למניעת חפירות והחלפה יקרה של צנרת נפגעת, גם בגלל בלאי וגם עקב גורמים חיצוניים כמו שורשים וחדירת גופים זרים.

תיקון הצנרת ללא הרס

האם תיקון צנרת ללא הרס הוא הפתרון המתאים לבעיותיכם?

בשנים האחרונות, שיטת תיקון הצנרת ללא הרס הופכת לפופולרית יותר בקרב חברות איטום וגורמים מקצועיים בתחום. השיטה מציעה מספר יתרונות משמעותיים, אך גם כפופה למגבלות מסוימות שחשוב להכיר.

יתרונות תיקון צנרת ללא הרס כוללים ראשית, מניעת הצורך בחפירות, שבירת רצפות/קירות וההרס הכרוך בכך. כמו כן, באמצעות סיבים אופטיים ורובוטים זעירים ניתן להגיע בקלות לצנרת בנקודות קשות גישה ואזורים צפופים. זמן הביצוע הקצר והיעדר חפירות מקטין משמעותית את עלויות הביצוע והשיקום לאחר מכן. יתרון נוסף הוא המניעה של הפרעות לפעילות השוטפת – דבר חשוב בטיפול בצנרת במבני מגורים, מוסדות ציבור וסביבות עסקיות פעילות.

לצד היתרונות, קיימות גם מגבלות משמעותיות. ראשית, השיטה מתאימה לתיקון צנרת ביוב ודלוחין ומרזבים בלבד והיא אינה מתאימה לצנרת אספקת המים הקטנה יותר. כמו כן, היא מוגבלת לצנרת הנמצאת במצב סביר ולא מתאימה לטיפול בצנרת בשלבי קריסה מתקדמים או קורוזיה חמורה. במצבים אלו נדרשת החלפה מלאה. נקודות הגישה המוגבלות עלולות למנוע גישה לנזקים מסוימים. לבסוף, במקרים רבים עלות התיקון באמצעות השיטה הזו גבוהה מעלות החלפה רגילה.

איך מתבצע תיקון צנרת ללא הרס בפועל?

תהליך תיקון הצנרת ללא חפירות והרס מתבצע במספר שלבים עיקריים:

  1. איתור הבעיה

הצעד הראשון הוא לאתר את מוקד הנזילה, הסדק או הנזק בצנרת באמצעות טכנולוגיות חדשניות. אחת האפשרויות היא שימוש בסיב אופטי – מצלמה זעירה המוחדרת לתוך הצינור כדי לסרוק אותו מבפנים. חלופה נוספת היא שילוב של רובוט צנרת ממונע עם מצלמת וידאו בשידור חי, המאפשר איתור מדויק של מקור הבעיה.

  1. ניקוי הצנרת

לאחר איתור הנזק, הצנרת מונקה על ידי אותו רובוט ממונע מחסמים כגון שורשי עצים, אבנים וגופים זרים אחרים באמצעות ראשי מקדחה, שרשראות חיתוך ועוד. הניקוי מכשיר את הדרך לתיקון נקי וחלק.

  1. תיקון הצנרת ללא הרס

השלב המרכזי כולל תיקון פנימי של הצנרת באמצעות אחת משלוש שיטות עיקריות:

א. טלאי (פאץ') – הדבקת טלאי ייעודי וחזק לכיסוי הנזק מבפנים.

ב. שרוול (ליינר) – הכנסת שרוול תיקון מיוחד לתוך תוואי הצינור לאורכו.

ג. התזת חומר אפוקסי – ציפוי הקטע הפגום בחומר איטום וציפוי מתקדם.

כל השיטות הללו מבוצעות ללא צורך בחפירות וחשיפת הצנרת, מה שמונע נזק נוסף.

יתרונות משמעותיים של תיקון צנרת ללא הרס הם החיסכון בזמן וכסף והמניעה של הפרעות לפעילות השוטפת בסביבות מגורים ועבודה. עם זאת, עלויות התיקון עלולות להיות גבוהות יותר מהחלפה מלאה, והשיטה מוגבלת למצבי נזק מסוימים בלבד.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה עולה תיקון צנרת ללא הרס?

טווח המחירים עבור תיקון צנרת ללא הרס הוא רחב ביותר ומושפע ממספר גורמים מרכזיים – סוג השיטה, אורך הצנרת, גישה ומורכבות הביצוע. כדי לתת לכם תמונה ברורה יותר, ריכזנו דוגמאות למחירים נפוצים:

תיקון נקודתי באמצעות טלאי (פאץ'):

תיקון נקודתי של צנרת על ידי הדבקת טלאי איטום ייעודי יחל ממחיר של כ-3,000 ₪ בהתאם למיקום הצנרת ורמת המורכבות.

תיקון צנרת בהתזת חומר אפוקסי:

שיטת התיקון על ידי התזת וציפוי אפוקסי יכולה לנוע בטווח של כ-2,500 ₪

שרוול ליינר לתיקון צנרת:

הכנסת שרוול תיקון לאורך הצינור נחשבת גם היא לשיטה יקרה יחסית, כשהמחירים מתחילם מ 10,000 ₪  לצינור.

חשוב לזכור שמדובר באומדנים כלליים בלבד. המחיר הסופי יכול להשתנות בהתאם להיקף העבודה, רמת המורכבות, סוג הצנרת וחברת השירות שתבצע את התיקון. לכן, מומלץ להיוועץ עם חברת איטום מנוסה ולקבל הצעת מחיר מפורטת ומותאמת אישית למקרה שלכם.

שאלות ותשובות לתיקון הצנרת ללא הרס
לא, שיטת תיקון הצנרת ללא הרס מתאימה בעיקר לטיפול בצנרת ביוב ודלוחין הרחבה יותר. היא אינה מומלצת לשימוש בצנרת אספקת מים הקטנה יותר בקוטר. כמו כן, הטכניקה אינה מתאימה לצנרת שנמצאת בשלבי קריסה מתקדמים או קורוזיה חמורה מאוד. במקרים כאלה, החלפת הצנרת תהיה הפתרון הנכון.
היתרון המרכזי הוא מניעת הצורך בחפירות, שבירת רצפות וקירות וההרס הכרוך בכך. כמו כן, זוהי גישה מהירה יחסית לתיקון שחוסכת זמן רב וכסף. נוסף על כך, השיטה מצוינת למניעת הפרעות לפעילות השוטפת בבניינים תפוסים כמו בתים, מוסדות ציבור ומשרדים. מאידך, עלות התיקון עשויה להיות גבוהה יותר מהחלפה מלאה של צנרת.
בהחלט. חברות מקצועיות יכולות לבצע סקר ובדיקה מקדימה של הצנרת ולספק הצעת מחיר מפורטת ומדויקת עבור תיקון הצנרת ללא חפירות והרס. ההערכה תלקח בחשבון גורמים כמו סוג הצנרת, אורכה, מיקום הנזק, הגישה למקום והשיטה הנדרשת לתיקון. קבלת הצעה מראש חשובה לתכנון התקציב ובחירת הפתרון המתאים ביותר.
מאיר פרידלס
מאיר פרידלס
2023-08-18
שוקי בחור ישר משכמו ומעלה, עושה עבודה נהדרת ומדוייקת תענוג לעבוד איתו.
עדן חלימי
עדן חלימי
2023-08-15
מעולהההה!!!! אני מרוצה מאוד מהעבודה, ממליצה ממש!
Kob
Kob
2023-07-31
היינו מרוצים מאד מההליך עם פייביש נתנו עבודה מכל הלב הקדימו לנו בלוח הזמנים את מסירת העבודה החיסרון היחיד שהם קצת עמוסים ויכלו להתחיל עבודה רק אחרי כשבוע וחצי..
רמי וולק
רמי וולק
2023-07-31
אלוף מדויק ואמין
avi lantzman
avi lantzman
2023-07-31
יהושע פתר את הבעיה בצורה יסודית ומחיר טוב ביחס להצעות שקיבלנו ישר, הוגן ומקצועי

לקבלת הצעת מחיר

או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם