קבלן רשום מס' 38555

רטיבות בתקרה

כתמי רטיבות בתקרה? כך תאתרו ותטפלו במקור הבעיה:

רטיבות בתקרה היא תופעה נפוצה שסיבותיה הן לרוב נזילות מהגג או מהצנרת. חשוב להגיב במהירות למניעת נזקי רטיבות וסיכונים בריאותיים כמו התפתחות עובש. לרוב, כתמי הרטיבות המטרידים שמופיעים בתקרה הם תוצאה של בעיות איטום וחדירת מים דרך הגג, בעיקר באזורי איטום פגומים, רעפים שבורים או ניקוז לקוי. במקרים אחרים, הרטיבות בתקרה נגרמת בשל נזילות מצנרת ביוב או מים פנימית הסמוכה לתקרה ודולפת.

האם הופיעו כתמי רטיבות בתקרת ביתכם? אל דאגה, קיימות דרכי טיפול מהירות ויעילות. בשלב ראשון, חשוב לאתר את מקור הנזילה – האם מדובר בבעיית איטום בגג או בעיה בצנרת? לאחר איתור הגורם, ניתן להזמין שירותי איטום מקצועיים לטיפול יסודי ומניעת הישנות הבעיה. במקביל, יש לטפל בכתמי הרטיבות עצמם על ידי ייבוש וחיטוי נאותים למניעת עובש מזיק.

למה חשוב לטפל מהר ברטיבות בתקרה? הנזקים המסוכנים שעלולים להיגרם:

רטיבות בתקרה בשל נזילה מהגג או מצנרת פנימית היא בעיה רצינית שחייבת להיפתר במהירות. השארת רטיבות בתקרה ללא טיפול עלולה לגרום נזקים משמעותיים לבריאותכם, לחיי המבנה ולמראהו.

  • מבחינה בריאותית, סביבה רטובה מאפשרת התפתחות מואצת שלכתמי עובש מסוכנים. חשיפה ממושכת לעובש עלולה לגרום לבעיות נשימתיות וריאות חמורות. לכן, חשוב להימנע משהיה ממושכת באזורי רטיבות בתקרה עד לייבוש וחיטוי יסודיים.
  • רטיבות בלתי מטופלת בתקרה יכולה גם לקצר את חיי המבנה עצמו. לחות ממושכת גורמת לקורוזיה של מתכות, ירידה בחוזק המבני וסכנת קריסה. נזילות לא מטופלות גם מורידות את ערך הנכס ומחייבות השקעה גבוהה בשיפוצים.
  • מעבר לסכנות הבריאותיות והמבניות, רטיבות גורמת גם נזק אסתטי חמור – כתמי צבע מכוערים, טיח נשור, חלודה בחפצים ואף הרס של ריהוט. התוצאה היא מראה מזונח וסביבה לא נעימה לשהייה.

אל תמתינו עם רטיבות בתקרה! זהו כרסום מתמשך בבריאותכם, בטיחותכם ובשווי נכסכם. חשוב לטפל במהירות באיתור הנזילה, ייבוש האזורים הרטובים וחיטוי נאות.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

סיבות לרטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה יכולה לנבוע ממגוון גורמים, החל מנזילות מהגג ועד לבעיות בצנרת הפנימית. הסיבה הנפוצה ביותר היא נזילה מהגג כתוצאה מכשל באיטום או בלאי שכבות האיטום לאורך השנים. סימנים לכך הם כתמי רטיבות בתקרות דירות עליונות או בתים פרטיים, במיוחד בחורף הגשום.

מקור נוסף לרטיבות בתקרה הוא לחות יתר בחדרים רטובים כמו האמבטיה והמטבח. אי-אוורור מספיק מאפשר התעבות לחות על התקרות ויצירת עובש. במקרים אלו, אוורור נכון ושיפוץ האיטום יכולים לפתור את הבעיה.

בבניינים משותפים, רטיבות בתקרה עלולה גם להיגרם מנזילה בדירה הסמוכה, כתוצאה מבעיות בצנרת המים או הביוב שלהם. לעתים נדרש איתור מקצועי של מקור הנזילה הבין-דירתי.

נזילה מצנרת המים הביתית שלכם, כמו זו הנגרמת מפיצוץ צינור, יכולה אף היא להוביל לרטיבות בתקרה. התקנת צנרת לקויה, קורוזיה וחלודה הן הגורמים העיקריים לנזילות אלו.

כדי למנוע נזקים חמורים, חשוב לזהות מוקדם את מקור הנזילה ולפעול לתיקונו המיידי עם אנשי מקצוע מנוסים לאיטום ואינסטלציה.

תיקון רטיבות בתקרה

כשמזהים רטיבות בתקרה, חשוב לפעול במהירות לאיתור מקור הנזילה ותיקונו על ידי קבלן איטום מקצועי. במקרה של נזילה מהגג, תהליך הטיפול כולל מספר שלבים עיקריים:

  1. זיהוי מקור הנזילה – קבלן האיטום יבצע תחילה בדיקה ויזואלית מקיפה של אזורי הרטיבות בתקרה ובגג. לעיתים נדרשות בדיקות מעמיקות כמו הצפת הגג לאיתור כשלי האיטום.
  2. טיפול במקור הנזילה – לאחר איתור מקור הנזילה, הקבלן יטפל בכשלים ספציפיים כמו החלפת ציוד לקוי, ניקוי מרזבים והרמה ואיטום מחדש של אזורים פגומים.
  3. איטום מלא של הגג – לקראת סיום העבודה, תבוצע שכבת איטום חדשה ומלאה על כל שטח הגג באמצעות חומרי איטום תואמים לסוג הגג.
  4. ייבוש וטיפול ברטיבות פנימית – לאחר הסרת מקור הנזילה, יש להמתין מספר חודשים לייבוש מלא של אזורי הרטיבות שנוצרו בתקרה. רק לאחר מכן ניתן לבצע תיקוני צבע, טיח וכו'.

קבלן איטום מנוסה בעל ידע וניסיון בטיפול ברטיבות מהגג יוכל להעניק פתרון יסודי ויעיל לבעיה. חשוב לא להמתין עם טיפול ברטיבות על מנת למנוע התפשטות הנזקים ובעיות בריאותיות.

רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה מה עושים?

אז ראיתם כתמי רטיבות בתקרת הבית? אל תחכו לרגע! זוהי סיטואציה שדורשת טיפול מיידי. הצעדים החשובים הראשונים הם – אתרו את מקור הנזילה, צרו קשר עם קבלן איטום גגות מקצועי, וטפלו בייבוש וחיטוי אזורי הרטיבות הקיימים. מהירות הפעולה חשובה להפחתת נזקים וסיכונים בריאותיים כמו התפתחות עובש מזיק. טיפול זריז במקור יקטין משמעותית את עלויות התיקון והנזקים העתידיים.

רטיבות בתקרה מי אחראי?

מי נושא באחריות לטיפול ברטיבות בתקרה?

כאשר מתגלה רטיבות בתקרת הבית, שאלת חלוקת האחריות והנשיאה בעלויות התיקון עולה. מקור הנזילה והסיטואציה הספציפית קובעים את הגורם האחראי לממן את עבודות האיטום וטיפול הנזקים:

נזילה מהשכנים

אם הרטיבות מקורה בנזילה מהדירה שמעליכם, דייר אותה דירה חב בכיסוי התשלום לקבלן האיטום שיגיע לטפל בתקרתכם. זאת מכיוון שמקור הליקוי נמצא בנכס הפרטי שלו.

רטיבות בקומה העליונה

לעומת זאת, כאשר הרטיבות  מתרחשת בדירות הקומה העליונה של בניין משותף, הגג הינו רכוש משותף של כלל דיירי הבניין. לכן, עלות התיקון והאיטום המחודש של הגג תחולק בין כל הדיירים.

בית פרטי

במקרה של רטיבות בתקרה בבית פרטי, האחריות לטיפול חלה במלואה על בעלי הבית. עליהם לארגן את הגעת קבלן האיטום המתאים ולשאת בכל ההוצאות הכרוכות.

 רטיבות במרפסת 

בנוגע לרטיבות בתקרת מרפסת צמודה, שכן שמתגורר מעליכם עשוי להיות האחראי אם נמצא שמקורה הוא ברצפת המרפסת שלו, כתוצאה מנזילה או איטום לקוי.

מנעד המצבים מראה כי זיהוי המקור והנסיבות של הנזילה הם שקובעים מי נושא באחריות על תיקון כתמי הרטיבות בתקרה – הבעלים, הדיירים המשותפים או השכן מעליכם.

בהחלט, ריכזתי את הנקודות העיקריות בצורה קצרה, ממוקדת ומעניינת יותר לקורא, תוך שמירה על הסגנון המקצועי:

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה עולה לטפל ברטיבות בתקרה?

הזמנת שירותי קבלן איטום מקצועי לטיפול ברטיבות תקרה כרוכה בטווח עלויות של בין 1,500 לכ-5,000 ש"ח, כתלות בגורמים הבאים:

  •  מקור ורמת מורכבות הנזילה – ככל שמדובר בליקוי מורכב יותר בצנרת או בגג, כך העלות גבוהה יותר.
  • היקף בדיקות האיתור והכלים שהקבלן נאלץ להפעיל – שימוש בכלים וחומרים מתקדמים גורר תשלום נוסף.
  • רמת הטיפול והפינוי הנדרשים – פינוי פסולת רחב היקף או עבודות הכנה נוספות בגג או בבית יקרות יותר.

חשוב להיעזר בקבלן איטום מנוסה ומקצועי שיעריך במדויק את היקף הבעיה ויספק הצעת מחיר הולמת לטיפול איכותי וארוך טווח – זאת כדי למנוע חזרה של הבעיה והוצאות כפולות. זכרו – השקעה בתיקון יסודי תחסוך נזקים וכאב ראש עתידי של ממש.

פייביש איטום בניה וגובה

אצלנו תוכלו למצוא מענה מקצועי ברמה הכי גבוהה לכל בעיה ועניין בנושא האיטום. אנו מתמחים בתחום ונוכל לספק לכם שלל פתרונות, ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז אם אתם סובלים מרטיבות בתקרה ונזילות, פנו אלינו כמה שיותר מהר, ואנו נפתור כל בעיה!

שאלות ותשובות רטיבות בתקרה
רטיבות בתקרה נגרמת לרוב מנזילות מהגג עקב כשלי איטום או מבעיות בצנרת המים/ביוב הפנימית של הבית.
עלות תיקון רטיבות בתקרה על ידי קבלן איטום נעה בין 1,500 ש"ח ל-5,000 ש"ח, תלוי בסיבה ובהיקף הנזילה והטיפול.
האחריות לתשלום תלויה במקור הנזילה – דייר הדירה הגורמת, כלל דיירי הבניין עבור גג משותף, או בעל הבית בנכס פרטי.
מאיר פרידלס
מאיר פרידלס
2023-08-18
שוקי בחור ישר משכמו ומעלה, עושה עבודה נהדרת ומדוייקת תענוג לעבוד איתו.
עדן חלימי
עדן חלימי
2023-08-15
מעולהההה!!!! אני מרוצה מאוד מהעבודה, ממליצה ממש!
Kob
Kob
2023-07-31
היינו מרוצים מאד מההליך עם פייביש נתנו עבודה מכל הלב הקדימו לנו בלוח הזמנים את מסירת העבודה החיסרון היחיד שהם קצת עמוסים ויכלו להתחיל עבודה רק אחרי כשבוע וחצי..
רמי וולק
רמי וולק
2023-07-31
אלוף מדויק ואמין
avi lantzman
avi lantzman
2023-07-31
יהושע פתר את הבעיה בצורה יסודית ומחיר טוב ביחס להצעות שקיבלנו ישר, הוגן ומקצועי

לקבלת הצעת מחיר

או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם