קבלן רשום מס' 38555

יציקת בטקל

כל מה שצריך לדעת לפני שעושים יציקת בטקל:

בטון קל, או בטקל בקיצור, הוא חומר בנייה ייחודי המשלב בתוכו חלקיקי חומר מקציף. התערובת המיוחדת הזו הופכת את הבטון לקל משקל יחסית, אך עדיין שומר על חוזקו. יציקת בטקל על גגות ומרפסות מסייעת ביצירת שיפוע תקין לניקוז מי הגשמים, ובמקביל מעניקה בידוד תרמי משופר לדירה. לפני שאתם פונים לקבלן איטום לביצוע העבודה, כדאי להכיר את התהליך, משך הזמן הנדרש וטווח המחירים המקובל עבור יציקת בטון קל. להלן מידע מקיף בנושא זה.בטקל הוא חומר בנייה קל המשמש בעיקר ליציקת שיפועים בגגות ולתמיכה בידוד תרמי. הוא מורכב מתערובת של מלט, חול, מים וחומר מקציף, ומתאפיין במשקל נמוך (כ-600-1200 ק"ג למ"ק) ובחוזק לחיצה משתנה (4-40 מגפ"ס).

יציקת בטקל לשיפועים בגג שימושים עיקרים:

ציקת שיפועים בבטקל בגגות: בטקל מאפשר יצירת שיפועים יעילים לניקוז מים מהגג, וכך מונע הצטברות מים ורטיבות העלולה לפגוע בתשתיות ובאיטום. תמיכה בידוד תרמי: בטקל משמש כבסיס להנחת לוחות קלקר או חומרי בידוד אחרים, וכך תורם לשיפור האיטום התרמי של המבנה. הקלה על עומסים: בשל משקלו הנמוך, בטקל מפחית את העומס על גגות קיימים, מה שמאפשר ביצוע עבודות שיפוץ ותוספות בנייה ללא צורך בחיזוק קונסטרוקטיבי משמעותי. מילוי חללים: ניתן להשתמש בבטקל למילוי חללים בקירות, רצפות ותקרות.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יתרונות של יציקת בטקל לגג:

בטקל הוא קל משמעותית מבטון רגיל, מה שמקל על עבודות ההתקנה ומפחית את העומס על המבנה. תורם לבידוד תרמי יעיל של המבנה. מאפשר יצירת שיפועים יעילים לניקוז מים מהגג. קל יחסית להתקנה וניתן ליישם אותו בשטחים גדולים במהירות. חומר גמיש שניתן להתאים את תכונותיו של הבטקל (כמו משקל וחוזק) בהתאם לצורך.

חסרונות של יציקת בטקל לשיפועים:

חוזק נמוך: בטקל הוא חלש יותר מבטון רגיל, ולכן אינו מתאים לכל שימוש קונסטרוקטיבי. עמידות נמוכה: פחות עמיד מפני פגעי מזג אוויר ופגמים אחרים בהשוואה לבטון רגיל. יקר יותר מבטון רגיל.

זמן ליבוש הבטקל?

לא רק תהליך יציקת הבטקל עצמו חשוב, אלא גם שלב הייבוש שלאחריו הוא קריטי. לאחר שהבטקל נוצק וממורח על גבי משטח היעד, דרוש פרק זמן מסוים על מנת שהתערובת תתייצב ותתקשה לחלוטין. תקופת ההמתנה לייבוש מושפעת מגורמים שונים כמו עובי השכבה, מרכיבי התערובת עצמה ותנאי מזג האוויר השוררים. בתנאים אופטימליים של טמפרטורה ממוצעת וסבירה. שכבת הבטקל בעובי ממוצע של כ-5 ס"מ תדרוש בין 14 עד 28 ימי המתנה עד לייבוש מוחלט. עם זאת, ככל שעובי השכבה הבטקל גדול יותר. כך גם משך הזמן הנדרש להתקשות מלאה יוארך. שכבות בטקל רק לאחר הייבוש המושלם של שכבת הבטקל, ניתן יהיה להמשיך בצעדים הבאים, כמו איטום הגג והנחת ריצוף סופי מבלי לסכן את תקינות העבודות בעתיד. ההמתנה הסבלנית תגרום לקבלת תוצאה איכותית ויציבה לאורך זמן.

שיפועים לגג בטקל

כמה עולה יציקות בטקל?

כאשר באים לתמחר עבודות בטקל על גגות או מרפסות, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. ראשית, המחירים נקבעים לרוב לפי יחידת שטח של מטר רבוע. עם זאת, נקודה חשובה היא שעלויות אלו אינן כוללות פעולות נלוות דרושות כמו פירוק ריצוף קיים או ביצוע עבודות איטום לאחר היציקה. בהנחה שמדובר בשטח של 100 מ"ר ומעלה, מחירון יציקת בטקל עם שילוב קלקר לבידוד תרמי נע בטווח של 60 -120 ₪ למ"ר, לא כולל מע"מ. לעומת זאת, יציקת בטקל רגילה ללא קלקר זולה יותר ועלותה משתרעת בין 60 ל-90 ₪ למ"ר לא כולל מע"מ.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מחירון ליציקת בטקל – המומלץ

סוג העבודה שטח הגג מחיר למ"ר
יציקת בטקל לשיפועים מעל ל – 100 מ"ר 60 – 90 ש"ח למ"ר
יציקת בטקל לשיפועים מתחת ל 100 מ"ר 80 – 130 ש"ח למ"ר

פייביש בניה בגובה ואיטום

אצלנו תוכלו למצוא מענה מקצועי ברמה הכי גבוהה לכל בעיה ועניין בנושא איטום גגות בירושלים. אנו מתמחים בתחום ונוכל לספק לכם שלל פתרונות, ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז אם אתם סובלים מרטיבות ונזילות, פנו אלינו כמה שיותר מהר, ואנו נפתור כל בעיה!

שאלות ותשובות בטקל:
יציקת בטקל היא תהליך של יציקת תערובת ייחודית הכוללת בטון וחומר מקציף על גבי גגות ומרפסות. התערובת הקלה יוצרת שיפוע מתאים לניקוז מים ומספקת בידוד תרמי. לפני ביצוע העבודה, חשוב להכיר את התהליך, משך הזמן הנדרש והמחירים.
עלות יציקת בטקל נקבעת לפי מ"ר. לשטח של 100 מ"ר ומעלה: בטקל עם קלקר לבידוד: 60-120 ₪ למ"ר ללא מע"מ בטקל רגיל ללא קלקר: 60-90 ₪ למ"ר ללא מע"מ המחירים לא כוללים פירוק ריצוף קיים או עבודות איטום נוספות. בשטחים קטנים יותר, המחיר למ"ר גבוה יותר. כדאי לקבל הצעת מחיר ממקצועי לפרויקט ספציפי.
זמן הייבוש של הבטקל תלוי במספר גורמים – עובי השכבה, מרכיבי התערובת ותנאי מזג האוויר. בתנאים אופטימליים, שכבה בעובי ממוצע של כ-5 ס"מ תצטרך בין 14 ל-28 ימים להתייבש לחלוטין. ככל שהשכבה עבה יותר, זמן הייבוש יוארך. חשוב להמתין לייבוש מושלם לפני ביצוע שלבים נוספים כמו איטום הגג, כדי לקבל תוצאה איכותית לטווח ארוך.
מאיר פרידלס
מאיר פרידלס
2023-08-18
שוקי בחור ישר משכמו ומעלה, עושה עבודה נהדרת ומדוייקת תענוג לעבוד איתו.
עדן חלימי
עדן חלימי
2023-08-15
מעולהההה!!!! אני מרוצה מאוד מהעבודה, ממליצה ממש!
Kob
Kob
2023-07-31
היינו מרוצים מאד מההליך עם פייביש נתנו עבודה מכל הלב הקדימו לנו בלוח הזמנים את מסירת העבודה החיסרון היחיד שהם קצת עמוסים ויכלו להתחיל עבודה רק אחרי כשבוע וחצי..
רמי וולק
רמי וולק
2023-07-31
אלוף מדויק ואמין
avi lantzman
avi lantzman
2023-07-31
יהושע פתר את הבעיה בצורה יסודית ומחיר טוב ביחס להצעות שקיבלנו ישר, הוגן ומקצועי

לקבלת הצעת מחיר

או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם