קבלן רשום מס' 38555

איטום מקלטים

החשיבות של איטום מקלטים:

אמנם מקלטים נבנים בצורה מבוססת כדי לעמוד בפגיעות ישירות של טילים ורעידות אדמה, אך האיום העיקרי עליהם לעתים קרובות הוא סמוי יותר – חדירת מים ורטיבות. לחות ממושכת ורטיבות עקשנית עלולות לחתור מתחת למעטה ההגנה של המקלט ולגרום לו נזקים חמורים מבפנים.

הבטון הכבד וקירות המקלט והחשיפה לתנאים קשים של לחות ולחצי קרקע עלולים להוביל לסדקים, התנפחויות ואפילו התפוררות של הבטון עם הזמן. תהליך זה לא רק מחליש את המבנה הפיזי של המקלט.

לכן, איטום מקלטים מקצועי ויסודי הוא לא רק אמצעי חיוני למניעת בעיות רטיבות בסיסיות. זוהי אבן יסוד להבטחת רמת הגנה מרבית ושמירה על תפקוד המקלט בתנאי קיצון. רק ביצוע מקיף של צעדי איטום תקניים על ידי מומחים יאפשר יצירת "ביצת הגנה" מוחלטת שבה נוכל להרגיש בטוחים לחלוטין מפני כל איום.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השיטות לאיטום מקלטים:

לעיתים, ללא תלות בחוזקו של מבנה המקלט, איטום חיצוני בלבד אינו מספיק. כאשר מתגלים ליקויים או כשלים בשכבת האיטום החיצונית במקלטים, מרתפים, חניונים ומבנים תת-קרקעיים אחרים, ההגנה מפני חדירת מים עלולה להיפגע. במקרים אלו, השיטה היחידה לאיטום המקלט היא באמצעות מערכת איטום פנימית, הידועה גם כ"איטום שלילי".

איטום שלילי מתבצע מתוך המבנה, כאשר שכבת האיטום מונחת מהצד הפנימי כנגד לחץ המים החיצוני. זוהי משימה מורכבת הדורשת מיומנות רבה מהקבלנים המבצעים אותה. התהליך כולל הכנת פני השטח, יישום שכבות צמנט והידרוליות, התקנת מערכות איטום מיוחדות לטיפול בסדקים וחורים, שילוב בין חומרי איטום שונים ועוד.

חשוב לציין – איטום פנימי אינו אמור להיות התכנית המקורית, אלא נדרש רק כפתרון חירום לאחר שאיטום חיצוני כשל. ביצוע לקוי של איטום שלילי עלול להוביל לבעיות רטיבות חמורות יותר ולפגיעה קשה בתפקוד המקלט. לכן, חובה להיעזר בקבלנים מנוסים ובמומחים לאיטום פנימי מסוג זה.

רק איטום מבוצע כראוי יעניק מעטפת הגנה פנימית איתנה וימנע חדירת מים, לחות וזיהום משמעותיים למקלט, גם כשהשכבה החיצונית אינה תקינה. שמירה על בידוד והגנה מוחלטת במבנה היא מפתח להבטחת בטחונם של היושבים במקלטים גם במצבי חירום קיצוניים.

80% מהצלחה לאיטום מקלטים זה ההכנה של האיטום:

לפני ביצוע שכבות האיטום הפנימיות במקלטים, מרתפים וחללים תת-קרקעיים אחרים, נדרשת הכנה מקיפה ויסודית של פני השטח. שלב ההכנה הוא הבסיס לכל המערכת ולכן חייב להיות מבוצע בקפדנות רבה ובדייקנות מרבית, ללא קיצורי דרך או חוסר תשומת לב.

מטרת עבודות ההכנה היא להבטיח חיבור מושלם בין שכבות האיטום החדשות לבין הבטון והקירות הקיימים. לשם כך, נדרשים מספר צעדים מפתח:  ניקוי מלא של השטחים מלכלוך, אבק ושאריות דהויות, תיקון סדקים וחורים בבטון באמצעות תערובות צמנטיות מיוחדות ללא כווץ, ויישום שכבת הרבצה לשיפור האחיזה לבטון הישן.

יש להקפיד על שימוש בחומרי שיקום מתקדמים ובמוצרים ספציפיים לשם כך. חומרים אלו מונעים היווצרות כשלים כמו סדיקה בחיבור, התנתקות האיטום מהקירות או קילופים בעתיד. הכנה לקויה עלולה לגרום להתמוטטות מלאה של כל מערכת האיטום למרות ביצועה המשובח.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השיטות הנפוצות לאיטום מקלטים:

ביצוע איטום מקצועי ואיכותי במקלטים ובמרחבים ממוגנים הוא קריטי להבטחת בטחונם של היושבים בהם בעתות חירום. קיימות שתי שיטות עיקריות לאיטום מקלטים:

  1. איטום חיובי – זוהי השיטה הנפוצה והמומלצת ביותר, המבוצעת בשלב בנייתו של המקלט החדש. בשיטה זו, שכבות האיטום מיושמות מצידם החיצוני של קירות המקלט עוד בזמן שהם חשופים, כך שמהוות מעטפת הגנה נפרדת וקומפקטית.
  2. איטום שלילי – משמש בעיקר לאיטום מקלטים קיימים שנפגעו או שקיים חשש לכשל באיטום שלהם. בשיטה זו, יישום שכבות האיטום נעשה מהצד הפנימי של קירות וקורות המקלט, תוך חשיפה ללחצים חיצוניים כמו פגיעות ישירות.

איטום שלילי פחות אופטימלי, מכיוון שקשה יותר להשיג איטום מושלם בתנאים אלו. עם זאת, כאשר לא קיימת אפשרות לבצע איטום חיובי במקלט ישן, שיטת האיטום השלילי היא הפתרון היחיד להגנה על תושביו.

לביצוע איטום מקלטים בשתי השיטות נדרש ידע וניסיון רב, שימוש במגוון חומרי איטום מתקדמים, ועמידה בתקנים ובדרישות הבטיחות המחמירים ביותר. רק עבודה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר מסוגלת להעניק מוגנות מלאה במצבי לחימה וחירום.

עלויות לאיטום מקלטים

עלות איטום מקלט עשויה להשתנות בהתאם לגורמים שונים כמו שיטת האיטום, גודל המקלט, היקף העבודה ומורכבויות ייחודיות. עם זאת, ניתן לתת טווחי מחירים כלליים על בסיס המתודות הנפוצות ביותר:

איטום שלילי (פנימי) של מקלט:

– איטום בחומרי פוליאוריתן או ציפויים צמנטיים ייחודיים: 350 -150 ₪ למ"ר

איטום בהזרקות  הוא חומר איטום לסדקים ואזורי רטיבות: כ-250-500 ₪ ליחידת הזרקה

איטום חיובי (חיצוני) של מקלט חדש:

– שכבות איטום ביטומניות או מיריעות איטום: 100-200 ₪ למ"ר

חשוב לציין כי מחירים אלו הם משוערים בלבד ויכולים להשתנות מקרה לקרה. גורמים כמו קושי בגישה, ביצוע בגובה, תנאים מיוחדים ועבודות נלוות יכולים להשפיע על העלויות הסופיות.

לכן, כדי לקבל הערכת עלות מדויקת, מומלץ להיעזר בשירותי הפורטל "איטום בקליק" ולקבל הצעות פרטניות מקבלנים מקצועיים ומוסמכים בתחום איטום המקלטים. רק כך ניתן להבטיח קבלת מחיר הוגן עבור עבודה איכותית שתעניק הגנה מרבית.

לקבלת הצעת מחיר או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פייביש איטום בניה וגובה

אצלנו תוכלו למצוא מענה מקצועי ברמה הכי גבוהה לכל בעיה ועניין בנושא האיטום. אנו מתמחים בתחום ונוכל לספק לכם שלל פתרונות, ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז אם אתם סובלים מרטיבות ונזילות, פנו אלינו כמה שיותר מהר, ואנו נפתור כל בעיה!

מאיר פרידלס
מאיר פרידלס
2023-08-18
שוקי בחור ישר משכמו ומעלה, עושה עבודה נהדרת ומדוייקת תענוג לעבוד איתו.
עדן חלימי
עדן חלימי
2023-08-15
מעולהההה!!!! אני מרוצה מאוד מהעבודה, ממליצה ממש!
Kob
Kob
2023-07-31
היינו מרוצים מאד מההליך עם פייביש נתנו עבודה מכל הלב הקדימו לנו בלוח הזמנים את מסירת העבודה החיסרון היחיד שהם קצת עמוסים ויכלו להתחיל עבודה רק אחרי כשבוע וחצי..
רמי וולק
רמי וולק
2023-07-31
אלוף מדויק ואמין
avi lantzman
avi lantzman
2023-07-31
יהושע פתר את הבעיה בצורה יסודית ומחיר טוב ביחס להצעות שקיבלנו ישר, הוגן ומקצועי

לקבלת הצעת מחיר

או ייעוץ ללא עלות חייגו

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם